Plávajúce detičky Múdre hlavičky

Plávanie detí a bábätiek od 6 mesiacov do 6 rokov

Plávanie a kontakt s vodičkou je tou najprirodzenejšou vecou a pohybom už v maminkinom brušku. 

Pre mnohé mamičky je starostlivosť o dieťatko v jeho raných etapách najkrajším obdobím života. Každý ďalší deň prináša neopakovateľný zážitok. Radosť, učenie, objavovanie, všetko prežívate a zdieľate spolu. Vaše bábätko je stále tak malé a pritom rastie tak rýchlo. Práve zdravý vývin dieťatka je pre každého rodiča prioritou.

Plávanie bábätiek má pozitívne účinky na telesný a duševný vývoj dieťaťa. Prirodzené pohyby vo vode podporujú vývoj psychomotoriky a nárast sebavedomia dieťaťa. Zlepší sa schopnosť orientácie vo vodnom prostredí, pocit rovnováhy a zároveň sa posilní svalstvo a väzivá. Vodné prostredie je dieťatku veľmi blízke, podobá sa prostrediu jeho prenatálneho života. Dieťatku sa v teplej (30-32°C) vode páči a má nesmiernu radosť z pohybu vo vode v blízkosti svojho rodiča.

V našom plaveckom klubíku, sa bábätká a deti naučia, prirodzenou a hlavne hravou formou, zvládnuť mnohé prvky predplaveckejplaveckej výučby ako napr.:

  • adaptácia na vodné prostredie a kolektív

  • splývavé polohy na chrbte a na bruchu

  • výdychy do vody

  • potápanie a lovenie predmetov

  • skoky zo sedu a stoja

  • orientácia pod vodnou hladinou

  • práca s plaveckými pomôckami

  • niektoré základné plavecké pohyby


Hodiny plávania (pre bábätká od 6 mesiacov a deti do 6 rokov) prebiehajú v priestoroch materskej škôlky a jasličiek Múdrych hlavičiek, aj náš plavecký klubík sa volá Plavajúce detičky Múdre hlavičky, v bazéne s rozmermi 6×4 metre, s hĺbkou vody 120 - 130cm. Priemerná teplota vody je 30 - 32°C.

VODNÉ DETI 

Plavecký klubík Plávajúce detičky Múdre hlavičky je členom asociácie VODNÉ DETI (asociácia priateľov pohybových činností detí vo vodnom prostredí od narodenia do školského veku) - www.vodnedeti.sk. Plávajúce detičky Múdre hlavičky funguje v súlade so stanovami asociácie

Čo všetko máme pre vás pripravené:

Saunovanie bábätiek a detičiek prebieha vo finskej saune postupným zvykaním si od 1 minúty a pri teplotách prispôsobených detskému saunovaniu cca. 40-50°C

 

Bazén sa snažíme vyhrievať ekologicky solárnymi panelmi, tak isto aj vodičku v našich jasličkách a škôlke. Dezinfekcia všetkých priestorov a pomôcok sa vykonáva denne. 

Výhradne pre deti z našej škôlky a jasličiek

Bazén a saunu sme nateraz vyhradili len pre deti z našej škôlky a jasličiek. Zabránime tým prenosu rôznych chorôb od detí z vonku, ktoré nepoznáme a nemohli by sme patrične zhodnotiť zdravotný stav dieťatka ktoré navštívy bazén a saunu. Tým chránime našich jasličkárov a škôlkarov. Za pochopenie ďakujeme.