Tím ktorý sa stará o naše Múdre hlavičky


Jedine deti vedia, čo hľadajú.
- Antoine de Saint-Exupéry


Úsmev nestojí nič a prináša mnoho. Obohacuje toho, kto ho prijíma bez toho, že by ochudobňoval toho, kto ho dáva. Trvá chvíľku, ale spomienka naň je niekedy večná. Nikto nie je taký bohatý, aby sa bez neho obišiel - a nikto nie je taký chudobný, aby ho nemohol darovať." /Jan Werich/

Je šťastie v živote človeka, ak sa môže venovať práci, ktorá ho baví a napĺňa. Som nesmierne rada, že mne sa to podarilo. Všetci vieme, že práca s detičkami je pomerne náročná, ale každý s láskou k deťom vie aj to, že deti vedia dať človeku obrovské množstvo energie. Tiež je všeobecne známe, že to čo deťom dáme, tak nám to vrátia 100 násobne. Ja sa snažím drobcom dať veľa pozornosti, povzbudenia v každom, čo i len malom pokroku, pocit sebadôvery a HLAVNE veľa lásky. Tak isto sa snažím o to, aby sa to tie naše deťúrence naučili všetko vrátiť :-). Volám sa Viktória ( u detí poväčšine Viki alebo Hiki a Vivi ), a pochádzam z nádherného stredného Slovenska - Horehronia . Každý kto je z tohto krásneho regiónu je pyšný na jeho okolitú prírodu a u mňa to nie je inak. Patrím medzi ľudí, ktorí zbožňujú prírodu a zvieratá :-).

No a kedže človek sa učí celý život, k absolvovaniu osemročného gymnázia (Gymnázium Jána Chalupku v Brezne) som sa rozhodla pripojiť aj školu s pedagogickým zameraním (Pedagogická a kultúrna akadémia v Modre a Súkromná pedagogická a sociálna  akadémia v Bratislave), ktorú som úspešne ukončila a už niekoľko rokov pracujem ako učiteľka v Múdrych hlavičkách. Vaša Viki :-) 

 

Baška Mihálová
Baška Mihálová

Moje meno je Barbora, ale z našej herničky budete asi najčastejšie počuť oslovenie Baška. Mám ukončený bakalársky stupeň štúdia na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, v odbore Predškolská a elementárna pedagogika. Deti sú pojašené, vymýšľavé a neposedné stvorenia a práve v práci s nimi som postupne našla zmysel svojho života. Svoje začiatky s prácou s deťmi som realizovala ako hlavná vedúca denných letných táborov v Bratislave. Neodmysliteľnou súčasťou môjho života je tanec, ktorému som sa aktívne venovala 11 rokov a práve vďaka tomu som mala možnosť pôsobiť 2 roky ako trénerka detí tanca od 3-6 rokov, s ktorými som absolvovala niekoľko súťaží a vystúpení. Neskôr som sa rozhodla pre prácu v súkromnom Montessori detskom centre, kde som pôsobila 2 roky. Teraz už viac ako rok pôsobím v našej škôlke a jasličkách Múdrych hlavičkách :--). Počas týchto rokov som absolvovala Montessori kurzy a práve podstata Montessori pedagogiky bola ústrednou témou aj mojej bakalárskej práce. Mojím hlavným cieľom je viesť deti hravou formou k nadobúdaniu nových poznatkov, ale aj rozvoju jemnej motoriky, kreativity a iných zručností. Predovšetkým sa však snažím byť pre deti, ale aj pre ich okolie "slniečkom", ktoré svojím úsmevom a energiou svieti aj počas zamračených dní. Usilujem sa o to, aby deti cítili v mojej prítomnosti dostatok pozornosti, bezpečia, ale hlavne lásky ♥. Mojou snahou je spraviť deťom každý deň výnimočným, aby mohli naplno prežívať kúzelné momenty sladkého detstva.

Žaneta Zelmanová Fodreková
Žaneta Zelmanová Fodreková

Zažila som lásku "na prvý pohľad"... v r. 2000 som si popri práci, ktorá ma živila našla koníčka - plávanie detí a dojčiat. Táto práca ma pohltila a úplne zmenila celý môj profesijný život a smerovanie. Pôvodná práca v ekonomickej oblasti, kde som sa nikdy nenašla, sa pre mňa zmenila na úžasnú cestu pozorovania a poznávania detí, ich prirodzeného pohybu, vývoja a zrodu. Vedela som, že sem patrím. Toto som ja.Ako inštruktorka dojčenského plávania som pracovala s malými prestávkami 8 rokov.


Od roku 2007 ako certifikovaná lektorka kurzu Pohybového vzdelávania detí predškolského veku (akreditovanom Ministerstvom školstva) vediem kurzy cvičení pre deti v Pezinku.

V rokoch 2010 a 2011 som absolvovala Kurzy pohybového systému Body-Mind Centering® viď. www.babyfit.sk : Basic neurological patterns (Základné neurologické vzorce), Senses and Perception (Zmysly a vnímanie), Primitiv reflexes, Righting reactions and Equilibrum Responses (Primitívne reflexy, Vzpriamovacie reakcie a Rovnovážne odozvy) a Ontogenetic Development (Ontogenetický vývin) a v roku 2013 kurz IDME I. Infant developmental movement education I. (Vzdelávanie v detskom pohybovom vývoji). Kurzy som absolvovala pod vedením skvelých učiteľov Walburgy Glatz, Thomasa Greila a Anky Sedláčkovej.


Zároveň som aj lektorkou detských a dojčenských masáží a tieto dva smery sa krásne dopĺňajú. Dotyk cez masáže posilňuje a prehlbuje moje vnímanie tela a dejov, ktoré sa v ňom odohrávajú.
Momentálne objavujem svoje tvorivé "ja" na dielničkách, na ktorých sa snažím poskytnúť deťom priestor a materiál pre ich prirodzenú tvorivosť a fantáziu.
Moja práca je stálym učením a objavovaním. Veľa ma učia moje deti a deti, ktoré k nám prichádzajú na kurzy. Baví ma ich pozorovať, hrať sa s nimi a cítiť s nimi.

"Ked'rozhýbeš telo, začneš liečiť svoju dušu."

Gabrielle Roth

"Naše telo je stvorené k pohybu a objímaniu."

Inga-Britta Sundqvist

Gabika Doktoríková
Gabika Doktoríková

Volám sa Gabika, deti mi hovoria Gabi. Som bývala študentka hotelovej školy v Bratislave. Keďže som už od malička snívala o tom že bude zo mňa pani učiteľka môj sen sa stal realitou. Popri škole a aj po škole som pracovala 7 rokov ako opatrovateľka(babysitterka). Práve preto som k tomu všetkému vyštudovala predprimárnu pedagogiku na Pedagogickej a sociálnej akadémii v Modre, odbor učiteľ- vychovávateľ . Už dlhší čas pracujem ako pani učiteľka. Deti zbožňujem a hlavne ich smiech . Som im nie len učiteľkou, ale aj kamarátkou. U mňa nájdu objatie, pohladenie aj pusinku. Moje záľuby sú spev, tanec, korčuľovanie, cestovanie, čítanie, plávanie, vzdelávanie sa a kopec iného.

S našimi deťúrencami si rada spievam, ak budete počuť sem tam falošný tón, som to ja J