O nás a o našej veľkej rodine

Sme veľmi neobyčajná škôlka a jasličky. Sme jedna veľká rodina a to doslovne. My nechceme aby ste prišli o najkrajšie chvíle zo života Vašich detičiek. U nás Vám nepovieme, že nemôžete zostať s nami v škôlke a že nemôžete vidieť čo všetko už Vaše dieťatko dokáže, ako sa hrá, teší sa, ako komunikuje s ostatnými, ako mu je u nás dobre :-) Prípadne ešte dojčíte a chcete v tom pokračovať? Nechceme rodiča oddeliť, ale práve naopak u nás ste vítaní a budeme veľmi radi, keď si nájdete čo len malú chvíľočku, ktorú strávite počas dňa s Vašim dieťatkom a s nami ostatnými. Nič u nás nie je povinné, len úsmev a hra. Keď k nám prídete musíte sa usmievať a hrať presne ako my ostatní. Všetci sme tu preto, aby sme vytvorili druhý šťastný domov pre Vaše detičky, kde sa budú vyvíjať a napredovať s pomocou nás všetkých. 

Záleží nám na vývoji vašich detí. Naša škôlka vyniká kvalitnou výukou, krásnym prostredím a individuálnym prístupom. 

Sme tu pre detičky od pol roka do 6 rokov :-) alebo pokiaľ nepôjdú do školy! 

Prosíme nemýlte si nás s materským centrom, sme škôlka a jasličky a v prípade že hľadáte materské centrum, v Pezinku máme jedno v centre mesta - Mamatataja. Ďakujeme za pochopenie.

Denný letný tábor

Nemáte v lete kam umiestniť dieťatko? Máte práve zatvorenú škôlku? Alebo len chcete aby Vaše dieťatko malo kopu zábavy a krásne zážitky z leta? Tak neváhajte, miesta máme voľné a tešíme sa na vás:-) * Ceny táborov a program sú uvedené v cenníku

* Môžete sa tešiť aj na koncert Zahrajka zo Spievankova :-)


NÁBOR DETIČIEK do škôlky a jasličiek - ešte máme voľné miesta - tešíme sa na teba :-)

Prečo sa prísť pozrieť a prečo si vybrať našu škôlku a jasličky?
Bazén a sauna v cene škôlky - bazén priamo v areáli škôlky a jasličiek
*morský kúpeľ/morská sauna - účinky vyrovnávajúce sa kúpaniu v mori - vhodné pre deti s dýchacími problémami, kožnými problémami, astma, alergie, imunitný systém, priaznivo pôsobí na štítnu žľazu a iné... *deti od 6 mesiacov do 6 rokov (aj predškolská príprava)
*pre detičky do 3 rokov si môžete vybaviť príspevok od štátu (280 Eur), možné vybaviť aj na dve deti
*malé skupinky detí
*velikánska záhrada vyše 2500m2
*veľký krásne zelený dvor

*vlastná telocvičňa
*množstvo herní a tried
*otvorené od 5:45 do 17:30 v prípade potreby aj skôr alebo dlhšie
*angličtina - bilingválna výchova
*využívame prvky montessori a waldorf
*najväčšia škôlkárska a jasličkárska knižnica
*zdravá strava -*Terapia jedlom* a pitný režim
*vlastná záhradka s BIO zeleninkou a ovocím
*a kopec iného

*technika pre filtráciu baktérií a vírusov pre menšiu chorobnosť a množstvo iných opatrení z dôvodu znižovania chorobnosti
*pre detičky do 3 rokov si môžete vybaviť príspevok od štátu (280 Eur), možné vybaviť aj na dve deti
*naše jasličky sú v registri poskytovateľov sociálnych služieb (to znamená že sa môžu starať o detičky do 3 rokov veku dieťatka) po novom s novým jasličkovým zákonom sme aj Zariadenie starostlivosti o deti do troch rokov veku dieťaťa
*VELIKÁNSKA ZÁHRADA
*ešte k velikánskej záhrade aj VEĽKÝ krásne zelený dvor (všetko zabezpečené z bezpečnostného hľadiska pre deti)
*možnosť výberu dochádzky - poldenná, trojdenná celodenná, štvordenná celodenná, päťdenná celodenná
*Tanečná folklórna a moderná - priamo v škôlke a jasličkách - už v cene
*lyžiarsky, korčuliarsky, plávanie s trénerom priamo v našom vlastnom bazéne
*depistáže s psychológom a komunikácia pre správnu prípravu detí aj do súkromných škôl
*Nemčina v prípade záujmu (príprava pre nemecké školy)

*zdravá strava - *Terapia jedlom* + strava a nápoje bez cukru a veľké množstvo v Bio kvalite z našej škôlkárskej záhrady

*dobrý prístup - priamo pri škôlke je okrem parkovania aj autobusová zastávka
*a kopec iného

Info na tel: 0915812351



Milí priatelia, veľmi si vážime vašu priazeň a prosíme vás o podporu a venovanie 2% z dane pre našu Škôlku a jasličky Múdre hlavičky - na naše
Občianske združenie - Združenie športových aktivít, Miletičova 1, Bratislava 82108, IČO: 45793891
Ďakujeme z celého srdca a peniažky použijeme na nákup pomôcok, hračiek, detských atrakcií, krúžkov a kopu iného potrebného


Tento dar vás nič nestojí :-) a nám veľmi pomôže.
Pretože daň by ste aj tak odviedli štátu.

Darujete ho vašim deťom!



Náš tím tvorí široká škála pedagógov a odborných pracovníkov a samozrejme v prvom rade RODIČOV 

Tvoríme malé triedy s malým počtom detí, aby sme sa mohli plnohodnotne venovať individuálnym potrebám dieťatka. 

                          Vzdelávanie hrou

Učíme sa angličtinu a nemčinu - priamo časť pedagogického personálu s deťmi komunikuje v angličtine, pričom sa deti hrou a každodennými činnosťami učia cudzí jazyk ako svoj materinský. Výchovnovzdelávací proces prebieha podľa Štátneho vzdelávacieho programu ISCED 0. Samozrejmosťou sú zakomponované prvky Montessori a Waldorfskej pegagogiky.


Morský kúpeľ/morská sauna

Je ideálny pre deti s dýchacími problémami, alergiami, astmou, kožnými problémami, priaznivo pôsobí na štítnu žľazu a posilňuje imunitu:

 • účinky morského kúpeľa sa vyrovnávajú kúpaniu v mori, ale inhalačné účinky sú mnohonásobne vyššie
 • posilňuje imunitný systém detí - predchádza ochoreniam
 • prečisťuje a uvoľňuje dýchacie cesty, pomáha pri astme a chronickej bronchitíde
 • má vysoké účinky pri rôznych alergiách a kožných chorobách (exémy, psoriáza)
 • morský kúpeľ pokožku prečistí a napne,
 • prečisťuje nosové dutiny, ústa, hrdlo a hlasivky
 • pomáha zlepšovať zrak
 • priaznivo pôsobí na štítnu žľazu

Športujeme aj tvoríme

Detičky majú krytý bazén, saunu, v lete aj bazénik vonku pod holým nebom, niekoľko herní a telocviční, velikánsku záhradu a dvor. NIČ NEPLATÍTE NAVYŠE - VŠETKO JE V CENE POPLATKU ZA ŠKÔLKU - ceny sú uvedené v cenníku.




Muzikohrajky a Tančekohrajky

Pre detičky mávame pravidelné poobedia muzikohrajky, kde sa stretnú s hrou na klavír, husle, flautu a inými hudobnými nástrojmi a pre detičky zaujímavým rozprávaním o klasickej hudbe a skladateľoch. Okrem toho sa učíme rozlišovať rôzne hudobné žánre, reprodukujeme piesne na detských hudobných nástrojoch, rytmizujeme piesne a riekanky, spievame, počúvame hudbu a piesne, umelecky stvárňujeme pocity z počúvania hudby, učíme sa rozlišovať hudobné nástroje a celkovo podporujeme rozvoj hudobnej tvorivosti okrem iného aj výrobou hudobných nástrojov. A čo je úžasné pre koordináciu tela, učíme sa tancovať a ovládať vlastné telo pri základných tanečných prvkoch.


Kde sa dozviete aktuality zo života Múdrych hlavičiek?

Stante sa našim fanúšikom na facebooku a sledujte fotky a iné zaujímavé veci, ktoré sa u nás každý deň dejú, aby Vám neunikol ani okamih zo života Vášho dieťatka :-) Všetky novinky a aktuálne foto z našich aktivít nájdete tu na FB, stačí kliknúť na túto modrú ikonu f :-)

Vlastná záhradka

Máme vlastnú záhdradku, o ktorú sa staráme spolu s detičkami, nielen že ich to baví, ale aj lepšie pochopia odkiaľ pochádza jedlo a aká cesta k nemu vedie, na  základe toho si viac vážia čo potom papajú a nehovoriac o tom, že keď si povieme že je to naša mrkvička, paradajka alebo jabĺčko, ktoré sme si sami dopestovali a odtrhli, tak nám hneď viac chutí :-)

Ak nám pri tom chcete pomôcť budeme radi :-)

Zdravie našich detí

Okrem zdravého pohybu na čerstvom vzduchu, plávania a saunovania sa snažíme zabezpečovať čo najmenšiu chorobnosť detičiek čističkami vzduchu, - využívame najúčinnejšie čističky vzduchu na trhu, ktoré priamo zabíjajú baktérie a vírusy, ďalej zvlhčovačmi, inhalátormi a filtrovanou vodičkou, priestory dezinfikujeme najmodernejšou a najdrahšou dostupnou technikou na trhu.

Rodičia v škôlke

Prečo sme jedna veľká rodina? Lebo u nás neodlučujeme detičky od rodičov. U nás je vítaný každý rodič, a určitým spôsobom sa podieľa na živote v škôlke. A teda čo to znamená? Že ak dojčíte svoje dieťatko ale chcete aby už nadväzovalo sociálne kontakty a dali ste ho do jasličiek alebo škôlky, k nám môžete prísť a dieťatko nadojčiť, aby ešte neprišlo o svoje mliečko. Ideálny čas na to, aby ste boli s detičkami u nás je v poobedných hodinách, kedy potom s dieťatkom odídete domov, aby sme mu nespôsobovali veľký stres. Ak ste zvedaví ako vaše dieťatko napreduje? Máme pre vás pripravený systém, kde počas celého dňa uvidíte čo vaše dieťatko robí a ako sa má. :-) Naozaj máme pre vás dvere a srdcia otvorené.


Najväčšia škôlkárska a jasličkárska knižnica 

Naše detičky majú na čítanie a prácu obrovské množstvo knižiek! Rozprávkové knižky, encyklopédie, interaktívne knihy...


V čase choroby sme tu pre vás

Ak vám dieťatko ochorie a vy musíte chodiť do práce, zabezpečíme vám opatrovanie u vás doma z nášho personálu, takže detičky budú so známymi ľudmi. (cena je uvedená v cenníku) 

Do škôlky a jasličiek v pyžamku

Máte doma veľký plač a dieťatko sa za nič na svete nechce prezliecť z pyžamka? Vy už meškáte do práce alebo budete čakať v kolóne a máte pracovné stretnutie, ale váš maličký sa chce ešte hrať? Nevadí! Môžete prísť aj v pyžamku, my to vyriešime za vás!

Prevezmeme dieťatko pri aute

Ak sa ráno ponáhľate, nemusíte sa zdržiavať, my vám dieťatko prevezmeme priamo z auta a postaráme sa o všetko potrebné.

Informujeme rodičov

Ak musíte pracovať a nedá sa vám chodiť k nám do škôlky za dieťatkom, nevadí. Snažíme sa informovať vás ako sa len dá o tom, čo detičky aktuálne v škôlke robia. Posielame videá, fotky a komunikujeme s vami prostredníctvom telefónu, mailu alebo facebooku kde máme uzavretú skupinku, len pre našich rodičov. A samozrejme organizujeme aj stretnutia s rodičmy "rodičovské združenia :-)"


Deťom ponúkame zdravú stravu

Kupujeme ovocie, zeleninku a iné produkty z domácich záhrad a fariem v okolí. Vyberáme si Slovenské produkty. Ovocie, zeleninku a bilinky si pestujeme aj v našej vlastnej BIO záhradke. Ak vaše dieťatko trpí neznášanlivosťou niektorých druhov potravín, postaráme sa o to aby malo stravu prispôsobenú svojim potrebám. (no gluten, no milk, nonono)

Jedálny lístok prispôsobujeme tomu, aby deťom jedlo chutilo a aby bolo zároveň zdravé. Deti majú raňajky, desiatu, obedík, olovrant a prípadne aj večeru. Počas celého dňa im pripravujeme zeleninku a ovocie v rôznych formách. Samozrejmosťou je zdravý pitný režim vo forme čistej vodičky a nesladeného čaju. Odšťavujeme si vlastné džúsiky, pričom niekedy pomáhajú aj deti. :-) Naša škôlka je ambasádorom programu Jamie Oliver's Food Revolution a zapojili sme sa aj do projektu Skutočne zdravá škola a patríme do projektu *Terapia jedlom* s ktorými spolupracujeme aby naše papanie bolo čo najzdravšie.

 • Učíme deti ako sa zdravo stravovať 


 • Ako napríklad zbieranie medvedieho cesnaku spolu s deťmi a spoločná príprava pesta, aby deti pochopili aj súvislosti odkiaľ je zdravé jedlo a sami si ho aj pripravia.
 • Posadíme si svoje vlastné stromčeky, paradajky, papričky, tekvičky, cvikľu, kalerábik, mrkvičku a kopec iného a samozrejme sa o ne aj staráme aby deti chápali odkiaľ sa jedlo berie :-)

Masáže našich detí a bábätiek 

"Keď hladkáme a túlime sa s našimi deťmi, dávame im pocit tepla, bezpečia a lásky, pomáhame im vytvárať si sebadôveru a istotu do ďalšieho života. A keď ich hladíme cielene, už je to vlastne jemná masáž."

Masáž detí prispieva k harmonizácií detského organizmu, ovplyvňuje svalstvo a tým správne držanie tela, podporuje tok krvi a lymfy, stimuluje pokožku a jednotlivé nervové zakončenia, napomáha prúdeniu energie v tele, zvyšuje obranyschopnosť organizmu. U novorodencov masáž zmierňuje popôrodnú traumu. Hyperaktívne ratolesti krásne upokojuje, pomáha detičkám s poruchami učenia a spánku. Dokonca môžeme vylepšiť aj stavy detí so svalovou dysfunkciou či Downovým syndrómom.

Matky v prírodných kultúrach si vedomosti o masáži detí odovzdávajú z generácie na generáciu a vždy ju považovali za veľmi dôležitú pre vývoj svojho dieťatka spolu s dojčením a nosením na svojom tele. V našej dobe sa však už na tieto láskyplné prejavy nekladie taký dôraz, zabudli sme, aké je to dôležité pre naše deti, a že tento čas, keď nás najviac potrebujú, týchto prvých pár rokov, sa nedá ničím vynahradiť. Naučme sa dávať ale aj prijímať láskyplné dotyky, ktoré nám pomôžu skrášliť a ozdraviť náš uponáhľaný život.

Takáto jemná masáž je vhodná už pre novorodencov (tu prevádzame masáž len náznakovo), cez dojčatá a batoľatá. Budúci oteckovia masážou pomôžu zmierniť obtiaže v tehotenstve a naladia sa na bábenko v brušku. V takom prípade postupujeme samozrejme veľmi opatrne, najmä v oblasti bruška len jemne vtierame rastlinný olej do pokožky a ak chceme použiť vonnú silicu, veľmi opatrne vyberáme vhodné éterické oleje pre obdobie tehotenstva.

Nastávajúce maminky môžu v duchu "masírovať" svoje dieťatko už v brušku, čo mu prinesie príjemnú pohodu a intenzívny pocit mamičkinej lásky.

Pri masážach detí sa môžu striedať obidvaja partneri, čo je veľmi dôležité pre harmonický rozvoj detskej osobnosti.

Môžeme pri tom počúvať relaxačnú hudbu, alebo sa len tak rozprávame, vymýšľame si básničky, ktoré sa hodia k tomu, ako masírujeme. Ak chce dieťatko, aby sme mu spievali, vyberme si jeho obľúbenú pesničku. Dôležité je, aby sme sa dívali navzájom do očí.

Pred začatím masáže sa najskôr zbavme negatívnych emócií z uplynulého dňa, nalaďme sa a sústreďme len na svojho miláčika.

Medzi maminkou a dieťatkom nedochádza len k fyzickému kontaktu, ale najmä k intenzívnemu energetickému prepojeniu. Bábätká majú intenzívne vyvinutý čuch, preto používame len jemné rastlinné za studena lisované oleje / napríklad slnečnicový, mandľový/. Nič príliš intenzívne, pretože dieťa miluje najmä vôňu svojej matky. Od pol roka môžeme začať s používaním kvalitných prírodných éterických silíc, ktoré prehlbujú účinok masáže a pôsobia nielen na telo ale aj na dušu dieťatka aj rodiča.

Pre dojčiatka je vhodný napríklad harmanček, medovka, ruža, pomaranč, mandarínka, eukalyptus. Niektoré z nich sú dosť drahé, ale môžete si ich zaobstarať už nariedené v nosnom oleji za prijateľnú sumu. Niektoré aromaterapeutické firmy ponúkajú zvlášť jemné BIO-oleje z biologicky pestovaných rastlín, z nich môžete použiť napríklad levanduľu lekársku alebo eukalyptus radiata. Asi tak 24 hodín pred masážou prevedieme test znášanlivosti: nanesieme kúsok pripraveného masážneho oleja na predlaktie, ak nespôsobí žiadnu nepríjemnú reakciu na pokožke ani v správaní dieťatka, vybrali sme tú správnu vôňu.

Prostredníctvom silíc urýchlime aj proces adaptácie nášho potomka v materskej škôlke. Jednoducho mu nakvapkáme jeho obľúbený olejíček na šaty alebo na vreckovku, a bude ho upokojovať a pripomínať domov. Vhodný je nerol, jazmín, harmanček, ylang-ylang, levanduľa, majoránka. V MŠ niekedy používame zmes vôni aj pri spinkaní a hraní sa škôlkarov.

Ako si tu cvičíme?

Čo všetko sa deti pri cvičení s nami naučia a zažijú

Práca s fitloptou

 • posilňovanie a uvoľňovanie svalstva.
  Zapájanie bežne nevyužívaných svalových partií a tých častí tela, ktoré pri bežných pohyboch zostávajú menej využívané a menej si ich dieťa uvedomuje (slabiny, chrbtové svalstvo, boky, vnútorná strana stehien a brušné svaly)
 • stimulácia kostrče a sedacích kostí, čo prispieva k správnemu držaniu tela
 • rovnováha
 • stimulácia zmyslového vnímania s využívaním netradičných cvikov a polôh (s rozšírením o ďalšie pohyby na nové vnímanie priestoru a orientácie v ňom

Pohybové hry v priestore

 • koordinácia pohybov, podpora pohybovej kreativity, uvoľnovanie emócií, uvedomovanie si častí tela a ich pomenovanie
 • spoločnou aktivitou posilňovanie zmyslu pre spoluprácu a pravidlá hry

Cvičenie s overballom

 • zameranie sa na správnu polohu chodidiel pri chôdzi a postavenie celých nožičiek.
 • správne držanie tela pomocou masírovania kostrče a sedacích svalov ale i hlavičky (uvedomenie si oboch koncov chrbtice)
 • masírovanie bruška, záhlavia a chodidiel

Hry s hudobnými nástrojmi a inými predmetmi

 • rozvoj jemnej motoriky (práca rúk a prstov), zvyšovanie pohyblivosti a citlivosti končatín, učenie sa a tréning "nových" netradičných pohybov, koordinácia pohybov
 • sluchové podnety a rozvoj zmyslu pre rytmus

Masáže na žinenkách

 • dôraz na chodidlá s cieľom prevencie, prípadne zmiernenia ťažkostí s plochými nohami, podpora správneho postavenia chodidiel a uvedomenie si všetkých častí chodidiel
 • zvýšenie citlivosti a pohyblivosti rúk

Cviky so šatkami a bublinami

 • precvičovanie dychu a pohyblivosti pier a jazyka -podpora nácviku reči
 • koncentrácia
 • relaxácia

Využitie zrkadla v cvičebnom priestore

 • intenzívnejšie prežívanie cviku /pohybu
 • výraznejšie sebauvedomovanie si vlastnej osoby